ترجمه رسمی پروانه وکالت

ترجمه رسمی پروانه وکالت

ترجمه رسمی پروانه وکالت

درصورتی که اصل مدرک پروانه وکالت به رویت دارالترجمه برسد قابلیت ترجمه رسمی با مهر مترجم مسئول را دارد و در صورت نیاز به تاییدات دادگستری و خارجه نیز می‌بایست اصل مدرک تحصیلی متقاضی و اصل دفترچه وکالت همراه با ترجمه رسمی پروانه وکالت برای دادگستری و خارجه ارسال شود.

ترجمه رسمی پروانه وکالت

پروانه وکالت مجوزی است که دانش آموختگان رشتهٔ حقوق می‌توانند پس از فارغ التحصیلی برای شرکت در آزمون سالیانه وکالت شرکت کنند و در صورت قبولی پروانهٔ وکالت خود را دریافت کنند، این آزمون هر ساله توسط کانون وکلای دادگستری در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

وکلای محترم برای اخذ ویزا از سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌بایست تا مدارک شغلی خود را در کنار ترجمه مدارک شناسایی، مدارک تمکن مالی و ترجمه مدارک تحصیلی به سفارت تحویل دهند. به همین منظور وکلا می‌بایست تا ترجمه رسمی مدارک شغلی خود را که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ترجمه رسمی پروانه وکالت
  • ترجمه رسمی دفترچه وکالت
  • ترجمه رسمی سوابق بیمه
  • ترجمه رسمی کارت وکالت

به سفارت کشور مربوطه تحویل دهند. البته باید گفت که اجباری برای ارائهٔ ترجمه رسمی پروانه وکالت و ترجمه رسمی دفترچه وکالت بصورت همزمان به سفارت وجود ندارد و می‌توان تنها به ارائه ترجمه رسمی دفترچه وکالت بسنده کرد.

 نکته: با توجه به تجربهٔ چندین ساله در این زمینه باید گفت، که اگر برای بار اول قصد اخذ ویزای شنگن یا ویزای کشورهای آمریکایی را دارید بهتر است که تمامی مدارک شغلی خود را ترجمه رسمی کرده و همچنین با ارائهٔ اسناد ملکی وابستگی خود را به کشور بهتر نشان دهید تا شانس اخذ ویزا افزایش یابد.

با این حال در چک لیست بعضی از سفارتخانه‌ها نیز ارائه اصل کارت وکالت بهمراه ترجمه رسمی کارت وکالت ذکر شده است، بنابراین بهتر است که پیش از هر اقدامی از چک لیست سفارت کشور مقصد خود مطلع شوید تا در هزینه و زمان صرفه جویی کنید.

نکته: مدت اعتبار پروانه وکالت 3 ساله است و برای ترجمه رسمی می‌بایست که اصل مدرک دارای اعتبار باشد.

پیش نیاز ترجمه رسمی پروانه وکالت به همراه تاییدات دادگستری و خارجه برای ترجمه رسمی پروانه وکالت می‌بایست اصل مدرک ممهور به مهر و بر روی سربرگ سازمان تحویل دارالترجمه شود.

برای اخذ تاییدات دادگستری و خارجه می‌بایست تا علاوه بر ترجمه رسمی پروانه وکالت، دانشنامه تحصیلی و دفترچه وکالت نیز به دارالترجمه تحویل داده شود تا برای کارشناسان دادگستری و خارجه ارسال شود.

سؤالات متداول

مدت زمان ترجمه رسمی پروانه وکالت بین 1 الی 2 روز کاری و مدت زمان برای اخذ تاییدات یک روز کاری برای دادگستری و دو روز کاری برای وزارت امور خارجه می‌باشد.

تمامی اسناد و مدارک رسمی علی الخصوص ترجمه رسمی پروانه وکالت برای زبان انگلیسی بین 1 الی 2 روز کاری و برای سایر زبان‌ها بین یک الی دو هفته کاری زمان بر می‌باشد. در صورتی که ترجمه رسمی پروانه خود را به دیگر زبان‌ها و یا در اسرع وقت می‌خواهید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ترجمه رسمی ترکی استانبولی روزنامه رسمی
ترجمه رسمی ترکی استانبولی قبض آب
ترجمه رسمی ترکی استانبولی استرداد مجرمین
ترجمه رسمی ترکی استانبولی دادخواست طلاق
ترجمه رسمی ترکی استانبولی حصر وراثت
ترجمه رسمی ترکی استانبولی سند ملکی