مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای

دارندگان مدارک فنی و حرفه‌ای یا افرادی که از هنرستان‌های فنی فارغ‌التحصیل شده‌اند، درصورتی‌که از سابقه کاری سه سال پس از اخذ مدرک برخوردار باشند و مدرک تحصیلی‌شان فوق‌دیپلم باشد، امکان مهاجرت با ترجمه مدرک فنی و حرفه‌ای از طریق ویزاهای تخصص و مهارت را دارند. برای  اطلاع از کم و کیف آن‌ها در ادامه با دارالترجمه رسمی ماسال همراه شوید.

به‌طورکلی برای اخذ ویزاهای تخصص و مهارت و مهاجرت با ترجمه مدرک فنی و حرفه‌ای، متقاضی می‌بایست دارای ترجمه مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم بوده و حداقل سه سال سابقه کاری از زمان فارغ‌التحصیلی داشته باشد.

در بعضی کشورها شخص دارنده مدرک فنی و حرفه‌ای می‌تواند با سابقه کاری 5 ساله و مدرک دیپلم نیز اقدام به مهاجرت کاری نماید.

بنابراین اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای در خارج از کشور بر اساس سابقه کاری شخص سنجیده می‌شود. همچنین داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای بین‌المللی می‌تواند امر کاریابی را برای شخص، تسهیل نماید.

مدرک فنی و حرفه‌ای بین‌المللی، مدرکی است که سازمان صادرکننده آن از اعتبار بین‌المللی و جهانی برخوردار است و متقاضیان می‌توانند از این مدرک برای قوی کردن رزومه خود استفاده نمایند.

مدارکی که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای ایران صادر می‌شود اعتبار بین‌المللی دارند و دلیل آن نیز عضویت ایران در سازمان بین‌المللی کار ILO است.

علاوه بر مدرک فنی حرفه‌ای و ترجمه رسمی سابقه کار، شخص نیاز به داشتن کارفرما و پیشنهاد شغلی دارد. بعضا این مدارک با ترجمه رسمی سابقه بیمه نیز معادل می‌‌گردد.

رشته‌هایی مانند برق، مکانیک، لوله‌کشی، تأسیسات، جوشکاری و نجاری رشته‌هایی هستند که بازار کار نسبتاً خوبی در اروپا و استرالیا و کانادا دارند.

ضمناً علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی و سابقه کاری لازم، شخص باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته و مصاحبه حضوری و آزمون را نیز پشت سر بگذارد.

 برای این منظور داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 5 الزامی است.

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای از طریق سرمایه‌گذاری

متقاضیانی که مدرک فنی و حرفه‌ای داشته و قصد دارند در کشوری سرمایه‌گذاری نمایند و کسب  و کار خود را راه‌اندازی کنند، می‌توانند از روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری مانند خرید ملک، ثبت شرکت و… یا روش‌های مبتنی بر سرمایه‌داری مانند روش خود حمایتی یا خوداتکایی اقدام نمایند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

روش سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در کشورهای یونان، پرتغال و اسپانیا و برزیل امکان‌پذیر است و روش دیگر ثبت شرکت است که شخص می‌تواند با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای و سابقه کاری لازم اقدام به ثبت شرکت نماید و طرح توجیهی کار خود را ارائه نموده و کسب‌وکار خود را راه بیندازد.

سرمایه‌گذاری از طریق خود حمایتی

در روش خود حمایتی نیز شخص با نشان دادن ترجمه تمکن مالی خود می‌تواند اقامت کشور موردنظرش را کسب نموده و سپس با توجه به تجربه و تخصصی که دارد، اقدام به خوداشتغالی نماید.

بهترین کشور برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای کشور آلمان است. کار در کشور آلمان با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای برای متقاضیانی که واجد شرایط باشند امکان‌پذیر است. همچنین متقاضیان می‌توانند در کالج‌های این کشور تحصیل نمایند و سپس مشغول به کار شوند.

کشورهای استرالیا و کانادا نیز فرصت‌های شغلی مناسبی برای دارندگان مدرک فنی و حرفه‌ای ارائه می‌نمایند. در کشور استرالیا شخص زیر 45 سال با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک فنی و حرفه‌ای و سابقه کاری 5 ساله می‌تواند اقدام به کاریابی نماید.

همچنین در کشور کانادا با توجه به اینکه این کشور مهاجرپذیر بوده و نیاز به نیروی کار فنی و متخصص دارد، شخص با داشتن مدرک تحصیلی موردنیاز و مدرک زبان و سابقه کاری کافی و همچنین پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می‌تواند موقعیت شغلی مناسبی برای خود کسب کند.

بهترین مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت به استرالیا

دولت استرالیا با توجه به نیاز خود به نیروی کار متخصص، تصمیم دارد میزبان بیش از یک‌صد هزار مهاجر که از رشته‌های فنی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیل شده‌اند، باشد.

لیست زیر شامل برخی رشته‌های پر متقاضی در کشور استرالیا هستند که دارا بودن مدرک فنی و حرفه‌ای در آن حوزه‌ها، بهترین مدرک فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

 • حسابداری
 • کشاورزی
 • مشاور کشاورزی
 • مهندس کشاورزی
 • تکنسین کشاورزی
 • باغبانی
 • لوله کشی
 • جوشکاری
 •  نجاری
 • نوازندگی حرفه‌ای
 • معلم کودکان
 • مربی ورزش کودکان
 • مکانیک
 • الکترونیک
 • معمار
 • نقشه‌بردار
 • دام‌پروری
بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به استرالیا مدرکی فنی حرفه‌ای در یکی از حوزه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، است.

توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه‌ای به استرالیا مهاجرت کنید، لازم است مدارک شما ارزیابی شود و به منظور این ارزیابی شما باید در آزمون عملی شرکت فرمایید.

همچنین تمامی این مدارک باید به صورت ترجمه رسمی به سازمان‌های مهاجرتی این کشورها ارائه شود(برای اطلاع از نحوه ترجمه رسمی مدارک با کارشناسان دفتر ترجمه رسمی ماسال تماس بگیرید)

پشت سر گذاشتن مصاحبه

برای اینکه توانایی و شیوه کار شما ارزیابی شود، مصاحبه‌ای ترتیب داده می‌شود که شما باید در آن زمان بتوانید توانایی و شیوه کاری خود را به خوبی توضیح دهید.

چنانچه دارای مدارک فنی و حرفه‌ای هستید و به مهاجرت هم‌فکر می‌کنید، بهتر است ابتدا با یک برنامه مدون، یادگیری زبان انگلیسی را آغاز نموده و با هدف نمره بالا، خود را برای آزمون آیلتس آماده نمایید.

مدارک هویتی و مدارک دریافتی فنی و حرفه‌ای خود را ترجمه نموده و با پس‌انداز، وضعیت مالی خود را ارتقا دهید.

توصیه ما این است که با جستجو در گوگل، شرکت‌ها و کارخانه‌های مدنظر خود در کشور مقصد را یافته و از طریق ایمیل، رزومه کامل به زبان انگلیسی برایشان ارسال نموده و خود را به‌عنوان یک نیروی کار ماهر و مسلط جهت کار و فعالیت در آن کشور معرفی نمایید. همچنین برای ترجمه رسمی مدارک خود کارشناسان دفتر ترجمه رسمی ماسال آماده پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان می‌باشند.

 

اگر دارنده مدرک فنی و حرفه‌ای دارای سابقه کاری حداقل سه‌ساله و مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم باشد، اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای او تأیید می‌شود.

مدرک فنی و حرفه‌ای بین‌المللی به این معنی است که مؤسسه یا سازمانی که این مدرک را صادر کرده است از اعتبار جهانی و بین‌المللی برخوردار است.

داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت نشان‌دهنده تخصص شخص بوده و تأثیری در اخذ ویزا نداشته و تنها کاریابی را برای شخص تسهیل می‌کند.

بهترین کشور برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای، آلمان است که امکان کار و تحصیل در کالج را نیز برای متقاضی فراهم می‌نماید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ترجمه رسمی ترکی استانبولی روزنامه رسمی
ترجمه رسمی ترکی استانبولی قبض آب
ترجمه رسمی ترکی استانبولی استرداد مجرمین
ترجمه رسمی ترکی استانبولی دادخواست طلاق
ترجمه رسمی ترکی استانبولی حصر وراثت
ترجمه رسمی ترکی استانبولی سند ملکی