کارنامه توصیفی ابتدائی

کارنامه توصیفی ابتدائی

کارنامه توصیفی ابتدائی

بسیاری از نوجوانان و جوانان در پروسه تحصیل خود تصمیم می‌گیرند تا در کشور دیگر با توجه به امکانات خود و شرایطی که برای تحصیل مهیا است، ادامه تحصیل دهند. جهت ثبت نام در مدارس خارج از کشور باید تمام مدارک تحصیلی از جمله پایان تحصیلات مقاطع و کارنامه‌ها ترجمه شود و به مقام مربوطه ارائه گردد.

اخیرا در دوره‌ی ابتدایی کارنامه‌ی کمی جای خود را به کارنامه‌ی توصیفی داده است.

همانطور که می‌دانید در چندین سال گذشته دانش آموزان بر پایه نظام قدیم آموزشی تحصیل می‌کردند که برای دوره ابتدایی مدت زمان ۵ ساله‌ای را می‌گذراندند و برای هر درس نمره‌ای (۰ تا ۲۰) می‌گرفتند. اما با عوض شدن قوانین توسط وزارت آموزش و پرورش، سیستم نظام قدیم به نظام جدید تغییر کرده که دوره ۵ ساله ابتدایی به دوره‌ی ۶ ساله تغییر کرده و همچنین بجای مقیاس نمره از صفر تا بیست از مقیاس ترتیبی (عالی، خیلی خوب، خوب، قابل قبول و نیاز به تلاش) استفاده می‌شود که در ترجمه رسمی کارنامه توصیفی ابتدایی معمولا از معادلهای زیر استفاده خواهیم کرد.

  • Excellent
  • very good
  • good
  • Fair
  • more effort needed

مرحله اول:

برای اخذ کارنامه توصیفی ابتدایی و همچنین ترجمه رسمی می‌بایست در ابتدا به مدرسه‌ی دانش آموز مراجعه کرده و اصل مدرک دانش آموز را به همراه مهر و امضای مدیر مدرسه دریافت کنید. سپس به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کرده تا کارنامه را مهر و امضاء کنند.

مرحله دوم:

به سایت  emt.medu.ir (لینک راهنمای ثبت نام تائیدیه تحصیلی) مراجعه و ثبت نام کنید و سپس در فیلد استعلام گیرنده عبارت “دارالترجمه رسمی 658 تهران” را وارد کنید. سایر اطلاعات خود را نیز وارد نمایید. پس از ثبت نام در این سایت یک کد رهگیری برای شما پیامک خواهد شد که‌ می‌بایست آن کد را به همراه کد ملی دانش آموز برای ما ارسال نمایید تا بتوانیم از طریق کارتابل دارالترجمه اقدام به دریافت تاییدیه شما کنیم.

مرحله سوم:

زمانی که تاییدیه در کارتابل ما قرار گرفت صاحب سند باید با در دست داشتن اصل کارنامه به اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و مهر اداره کل را اخذ کند. برای عزیزانی که در پایتخت زندگی می‌کنند باید به آدرس میدان فلسطین، خ طالقانی، اداره کل آموزش و پرورش مراجعه کنند.

پس از طی کردن این مراحل می‌توانید اصل کارنامه خود را برای ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و خارجه به دارالترجمه تحویل دهید.

لازم بذکر است که تمامی مراحل اخذ مهر و امضای منطقه و اداره کل و حتی ثبت نام تائیدیه تحصیلی برای شما عزیزان توسط کارشناسان خبره دارالترجمه رسمی ماسال انجام می‌شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ترجمه رسمی ترکی استانبولی روزنامه رسمی
ترجمه رسمی ترکی استانبولی قبض آب
ترجمه رسمی ترکی استانبولی استرداد مجرمین
ترجمه رسمی ترکی استانبولی دادخواست طلاق
ترجمه رسمی ترکی استانبولی حصر وراثت
ترجمه رسمی ترکی استانبولی سند ملکی