گواهینامه رانندگی

گواهینامه رانندگی

گواهینامه رانندگی

ترجمه رسمی گواهینامه در کشورهای خارجی هیچگونه ارزشی ندارد و نمی توانید با داشتن ترجمه رسمی این سند اقدام به رانندگی کنید و همچنین هیچ سفارتخانه ای برای صدور ویزا از متقاضیان درخواست ترجمه رسمی گواهینامه را نمی کند. پس این سوال پیش می‌آید که افراد به چه دلایلی اقدام به ترجمه رسمی گواهینامه می‌کنند. برای رسیدن به جواب این سوال و همچنین اطلاع از هزینه‌ها و شرایط ترجمه رسمی گواهینامه با ما همراه باشید.

معمولا سفارتخانه‌ها برای صدور ویزا به ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی نیازی ندارند و این سند در چک لیست هیچ سفارتخانه ای وجود ندارد. همینطور با ترجمه رسمی گواهینامه امکان رانندگی در کشورهای خارجی نیز وجود ندارد.

پس ترجمه رسمی گواهینامه چه استفاده ای دارد؟

ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی برای سفرهای توریستی و مهاجرت مورد نیاز نیست. در واقع افراد مقیم در کشورهای خارجی برای دریافت راحت تر گواهینامه رانندگی در کشور مقصدشان نیاز به ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی دارند تا شاید آیین نامه رانندگی را از شما نگیرند یا در آزمون عملی سخت گیری نکنند.

نکته: بر اساس دستورالعمل تایید اسناد و مدارک قوه قضاییه، گواهینامه رانندگی قابلیت ترجمه رسمی و تاییدات دادگستری و خارجه را دارا می‌باشد. همچنین گواهی‌های نیروی انتظامی در خصوص مفقود شدن گواهینامه نیز قابلیت ترجمه رسمی و تاییدات دادگستری و خارجه را نیز دارند.

لازم به ذکر است که با ترجمه رسمی گواهینامه و اصل آن نمی توان در کشورهای خارجی رانندگی کرد و برای این کار می‌بایست یا گواهینامه رانندگی بین المللی دریافت کنید و یا این که در کشور محل اقامتتان برای اخذ گواهینامه اقدام کنید.

گواهینامه رانندگی بین المللی چیست؟

گواهینامه رانندگی بین المللی سندی به شکل کارت و یا دفترچه ای است که دارای اعتبار یک ساله و یا سه ساله می‌باشد و به موجب این مدرک شخص دارنده، حق رانندگی با وسایل نقلیه را در کشورهای خارجی را پیدا می‌کند و می‌تواند با وسیله نقلیه خود سفر کند.

نکته: گواهینامه رانندگی بین المللی زمانی صادر خواهد شد که شخص گواهینامه رانندگی خود را دریافت کرده باشد.

 

نکته: با داشتن گواهینامه رانندگی بین المللی می‌توانید در 196 کشور در اقصی نقاط جهان رانندگی کنید و همگی آن‌ها این مدرک بین المللی را قبول دارند.

برای اخذ گواهینامه بین المللی می‌بایست با در دست داشتن:

  • گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله
  • گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله
  • یک قطعه عکس تمام رخ (3*4) با حجاب اسلامی برای بانوان
  • گواهینامه رانندگی بین‌المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)
  • اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه

به یکی از آدرس‌های:

  • تهران، خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، پلاک 2
  • تهران، خیابان آزادی، بین خیابان‌های خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
  • تهران، خیابان شهید فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33

مراجعه کنید.

نکته: کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی و امارات متحده عربی قوانین سخت گیرانه تری دارند و برای رانندگی در این کشورها همراه داشتن اصل گواهینامه رانندگی ملی همراه با گواهینامه رانندگی بین‌المللی الزامیست.

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ترجمه رسمی ترکی استانبولی روزنامه رسمی
ترجمه رسمی ترکی استانبولی قبض آب
ترجمه رسمی ترکی استانبولی استرداد مجرمین
ترجمه رسمی ترکی استانبولی دادخواست طلاق
ترجمه رسمی ترکی استانبولی حصر وراثت
ترجمه رسمی ترکی استانبولی سند ملکی